רוצה להוציא רישיון? קרא זאת לפני!

רוצה להוציא רישיון? קרא זאת לפני!

במאמר הבא תוכלו למצוא את כל התהליך, את כל החובות ואת כל העובדות שכל מטיס צריך לדעת ולבצע.

אנו עדים בשנים האחרונות לקצב המהיר בהתקדמות הטכנולוגית בכל מדינות העולם בכל הקשור לעולם התעופה הלא מאוייש ובעיקר רבי הלהב, רחפנים, כטב״מים.
עולם תעופה זה מושך אנשים רבים ומביא אותם ברוב המקרים לרכישת כלי הטיס הקטן – רחפן. הרוכשים נהנים ממהטסה לצרכיהם האישיים: פנאי וספורט, ויכולים לקנות את הכלי בכמה אלפי שקלים. 
כאשר מנסים לבדוק באינטרנט את המושגים שקיימים בתחום זה, סוגי ההיתרים והרישיונות השונים, נוצר בלבול רב. בסופו של דבר, לאחר סקר שוק מול החברות השונות מחליטים להירשם לחברה מסוימת, ושם מתחילים את הקורס הנדרש ואת התהליך להוצאת הרישיון. 

 

בתמונה זאת ניתן לראות רחפן ריסוס המוטס עם הגדר 2000 ק"ג
 
 
הסיפור לא נגמר כאן. אנחנו נתקלים במספר רב של מקרים שבהם תלמידים מגלים בדיעבד על חובות ועובדות החלים עליהם לצורך קבלת הרישיון ועוד מקרים נוספים שעליהם נדון בהמשך. 

בשלב הראשון של תהליך הרישיון – התלמיד/ה יושב/ת שבועות ואף חודשים על מנת ללמוד כמו שצריך למבחן העיוני. התלמיד/ה לומד/ת את החומר הנלמד ומתרגל/ת שאלות לקראת המבחן העיוני ברשות התעופה האזרחית (רת״א). 

על מנת לגשת למבחן העיוני, יש למלא טופס מקוון באתר של רת״א ולשלם את האגרה לשם כך. לאחר מכן, יש לגשת למשרדי רשות התעופה בקריית התעופה בהתאם לתאריך שנקבע. 

לאחר שעוברים בהצלחה את השלב העיוני, מתחילות ההכנות לשלב המעשי של המבחן.  

אחד מהנושאים הלא מובנים מהחובות שלנו כמטיסים קשור למספר שעות טיסת החובה: 

היתר 4 ק”ג = 6 שעות טיסה חובה ( שעת לילה כלולה)

היתר 25 ק”ג = 10 שעות טיסה חובה ( שעתיים לילה כלולים)

היתר 2,000 ק”ג = 15 שעות טיסה חובה (4 שעות לילה כלולים)

במקרים רבים, חברות רישוי למיניהם מדווחות לרשות התעופה יומן טיסות בצורה שיקרית לרשות התעופה. אנו בDRONE OPTIONS דואגים לשעות ההטסה המלאות הרשומות גם בלוג הטיסות של הכלי עצמו.

במהלך השלב המעשי, נפגשים למספר מפגשים שבהם לומדים להטיס במצבים אפשריים ובכך מאפשרים ללמוד ולהתכונן כראוי לחלק המעשי. גם בשלב הזה יש למלא טופס מקוון ולשלם את אגרת המבחן של החלק המעשי כדי שתהיה קיימת האפשרות להירשם להיבחן. במידה ולא עברתם את המבחן הפעם הראשונה, יש לשלב שוב את האגרה על מנת לגשת שוב למבחן המעשי. 

לאחר שעברתם את המבחן, יאמר לכם שאתם צריכים להירשם למפעיל אווירי על מנת לקבל את ההיתר המבוקש לידכם. אנו בDRONE OPTIONS רושמים אותכם תחת המפעיל האווירי שלנו לקבלת ההיתר ובשביל הטיסות הראשונות.

ניתן להיות רשום תחת מפעיל אווירי במספר צורות:
1. מפעיל אווירי אישי – יש ברשותכם את האפשרות והזכות לרשום את עצמכם במפעיל אווירי שאותו אתם מקימים לעסק שלכם, חשוב לציין אנו מלווים אותכם בתהליך במידה ותבחרו כך.
2. השכרת מפעיל אווירי – רישום חודשי למפעיל אווירי קיים, ניתן להקביל את זה לליסינג של רכב
3. רישום קבוע תחת מפעיל אווירי – במידה ואתם שכירים ואתם עובדים בחברת רחפנים, המעסיק מחויב לרשום אותכם תחת המפעיל האווירי שלו בהתאם לחוק.

אז נסכם: קיבלתם את ההיתר סוף סוף, עברתם את המבחן העיוני וגם את המבחן המעשי, נרשמתם למפעיל אווירי, רשמתם את הכלי שלכם ודאגתם לעשות לו ביטוח 🙂

עכשיו אתם יכולים להתחיל לבצע עבודות, איפה הולכים להטיס?!

כל הזכויות שמורות לDRONE OPTIONS

כניסה למערכת

עדיין אין לכם חשבון?

דילוג לתוכן